СексуальністьСексуальність відіграє важливу роль у житті людини, незалежно від його статі, віку, національності. Сексуальністю називається велика область, до якої належать біологічні, психологічні, соціальні і інші реакції і функції, такі ж природні, як травлення або дихання. На відміну від тварин, у людини сексуальність проявляється не виключно заради продовження роду. Крім того, людську сексуальність, крім інстинктів, регулюють культурні особливості суспільства, в якому він живе, різні соціальні аспекти, діюче в країні законодавство, і багато інших чинників.

Біологічні аспекти сексуальності

Розмова про сексуальність зазвичай починається з біології, а саме – з гормонів. По суті, саме гормони є рушійною силою сексуальної поведінки людини. В останні роки функції гормонів активно вивчалися; їх навчилися отримувати штучним шляхом, і використовувати в медичних цілях.

Одні і ті ж самі статеві гормони: жіночі – естрогени і прогестерон, і чоловічі – андрогени, присутні в організмах як жінок, так і чоловіків, але в різних концентраціях. Андрогени регулюють розвиток статевих ознак у юнаків, і відповідають за здійснення сексуальної функції у чоловіків. Тестостерон – основний андроген, пов’язують не тільки з чоловічою сексуальністю, а й з агресивною поведінкою.

Жіночі статеві гормони регулюють менструальний цикл і репродуктивну функцію в цілому, але пов’язані вони з статевим потягом у жінок, досі не встановлено. Можливо, на жіноче лібідо, як і на чоловіче, впливає тестостерон, який у жінок теж виробляється, але в невеликих кількостях.

Психологічні аспекти сексуальності

Оскільки людина – суспільна тварина, його сексуальність визначається не тільки біологією: велике значення має те, що він дізнається про секс протягом життя, починаючи з раннього дитинства. Вже в дитинстві людина в реальному житті і в кіно бачить, як чоловіки доглядають за жінками, як створюються сім’ї, як у них з’являються діти. Він ще не розуміє, чому це відбувається, але у нього формується уявлення про те, що це – правильно. Якщо дитина бачить багато прикладів нещасливих сімей, або сам зростає в такій сім’ї, в майбутньому у нього можуть виникнути різні проблеми в сексуальній сфері. Те ж саме може статися, якщо дитину суворо карають за те, що він вивчає власні статеві органи (так роблять всі діти – це звичайний прояв здорової цікавості до власного тіла). Після покарання будь-які прояви сексуальності можуть викликати у людини почуття провини або тривожність і іноді, щоб вирішити подібну проблему, потрібно допомога фахівця. Повна заборона на побачення з протилежною статтю (з цим особливо часто стикаються дівчата) в період статевого дозрівання теж може зробити згубний вплив не сексуальність людини.

Сексуальність – відеоролик

З іншого боку, сексуальність розвивається нормально, якщо дитина в дитинстві міг задовольнити цікавість до цієї сфери (тобто, замість слів «тобі ще рано про таке знати», батьки відповідали на питання з урахуванням віку дитини), і якщо йому ніколи не давали зрозуміти, що в цьому є щось аморальне і брудне. Приклади щасливих, гармонійних пар, в першу чергу – власних батьків, що теж позитивно впливають на розвиток сексуальності.

Факти про мозок і людськусексуальність

Розмір дійсно важливий. Преоптична область гіпоталамуса, яка регулює багато аспектів сексуальності, у чоловіків в два рази більше, ніж у жінок, і містить в два рази більше клітин. Така різниця між цими ділянками мозку з’являється у віці близько чотирьох років.

«Не сьогодні, дорогий, у мене болить голова». Довгі роки жінки, які не хотіли займатися сексом, посилалися на головний біль, а нещодавно дослідження показали, що у жінок, що страждають від мігрені, лібідо значно вище, ніж у тих, у кого регулярно трапляються звичайні головні болі. Ймовірно, вся справа в серотонін. Високий рівень серотоніну пов’язують з низьким лібідо, в той час як встановлено, що у людей, які страждають від мігрені, знижений рівень серотоніну. За результатами опитувань, у 30% жінок, які займалися сексом під час нападу мігрені, біль стала слабкіше, у 5.3% – посилилася, а у 17.5% вона повністю пройшла. Досить важко уявити, що хтось займається сексом з сильним головним болем, від якої не рятують навіть знеболювальні, але 17.5% – це показник, за якого варто спробувати подолати біль. Крім того, високе лібідо між нападами можна вважати компенсацією за болісні години, коли мігрень знову дає про себе знати.

Як формується прихильність. Одне з проявів сексуальності – формування прихильності, що може бути добре, якщо ви прив’язується до надійного партнера, але так трапляється не завжди: іноді вас тягне до людини всупереч логіці і при повному розумінні того, що спільного майбутнього у вас бути не може. Справа в тому, що під час оргазму виробляється гормон окситоцин – той же самий, що виділяється і в період лактації. Як наслідок, виникає прихильність до людини, з яким ви відчули оргазм, і подолати її буває вкрай складно.

Як ми вирішуємо, хто нас приваблює? Дослідження показали, що, коли ми дивимося на потенційного партнера, в першу чергу задіюється дорсомедиальная частина префронтальної кори головного мозку, у якої є дві області: одна вирішує, що/хто є привабливим в цілому, друга – що приваблює саме нас. Наприклад, якщо перша область приходить до висновку, що Райан Гослінг дуже привабливий, друга вирішує, що особисто вам все одно подобається Джонні Депп. Однак найбільш сексуальними для нас є люди, які викликають реакцію вентромедиальной префронтальної кори головного мозку – вона виділяє привабливі особи.

Види сексуальності

  1. Гетеросексуальність – потяг виключно до осіб протилежної статі.
  2. Гомосексуальність – потяг виключно до осіб своєї статі.
  3. Бісексуальність – потяг до осіб обох статей; іноді бісексуальна людина віддає більшу перевагу партнерам своєї або протилежної статі, але все одно може вступати в сексуальні відносини з тими і іншими.
  4. Асексуальність – відсутність сексуального потягу до людей будь-якої статі.
  5. Транссексуальність – ідентифікування себе зі статтю, що відрізняється від власної біологічної статі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy this password:

* Type or paste password here: