«Магнітна сперма» допоможе при штучному заплідненні


Мініроботи у формі сперматозоїдів з металевою головкою – нова розробка голландських учених – управляються за допомогою електромагнітного поля і швидко досягають наміченої мети.

Вперше вдалося створити спермоподобних роботів, якими можна управляти за допомогою магнітів. Мініатюрні пристрої володіють металевою головкою і гнучким тілом, по довжині лише в шість разів що перевершує людського сперматозоїда.

За допомогою слабкого магнітного поля, пише neodimrostov.ru, (приблизно як у сувенірних магнітів на холодильнику) учені примусили робота «пливти» в потрібному напрямі до вказаної мети.

Сперматозоїди, як і багато бактерій, забезпечені джгутиками, за допомогою яких вони рухаються в рідині. У ранніх дослідженнях вже робилися спроби приєднати магнітний «джгутик» до червоних кров’яних клітин, чи ж управляти справжніми сперматозоїдами, поміщеними в металеві мікротрубки.

Новий пристрій виготовлений з міцного і гнучкого полімерного матеріалу, а на його головку методом електронно-променевого випаровування нанесений якнайтонший металевий шар. Саме завдяки цьому шару «сперматозоїдом» можна управляти за допомогою магнітного поля, що виробляється котушками електромагніта.

Магнітна головка орієнтує «сперматозоїда» в певному напрямі, а потім, змахуючи джгутиком, пристрій починає рухатися вперед. Рухи джгутика провокуються змінами в електромагнітному полі.

Порівняння з біологічними аналогами поки не на користь мініробота: його швидкість становить приблизно половину власної довжини за секунду, тоді як людський сперматозоїд за той же час долає 2-3 мм, тобто більше довжини свого тіла.

Головне досягнення дослідників – можливість точного управління рухами мініробота. За допомогою точно вивірених комп’ютером змін магнітного поля, фахівці вміло доводили своє творіння до мети.

А це означає, що «магнітні сперматозоїди» можуть одержати широке застосування в нанотехнологіях для позиціонування необхідних матеріалів, рівно як і в медицині.

Тому винахід відкриває низку можливостей, наприклад, для спрямованої доставки лікарських засобів до певного місця в людському організмі чи ж при екстракорпоральному заплідненні.

Джерело фото:
http://naked-science.ru/article/sci/engineers-control-robotic-sperm-with-magnets