“І рибку з’їсти, і в крісло сісти”: що думають люди про секс заради кар’єрного росту

Чи готові співробітники нижегородських підприємств заробити собі підвищення через ліжко?

Реалії сучасного життя буквально з-за кожного рогу говорять нам про те, що всі ми повинні бути успішними, значущими і, по можливості ще й багатими, щоб вважатися гідними членами суспільства. Вірити цьому суперечливому посилу, чи ні, залишається справою кожного, але якщо слідувати такій моделі, то людина обов’язково повинен побудувати собі успішну кар’єру.

І як ми знаємо, деякі люди заради своєї кар’єри готова абсолютно на все. Наприклад – на секс з керівництвом або колегами, що стоять вище по ієрархічній драбині. Здавалося б, немислиме справа, але, напевно, кожен знайде у своєму колі знайомих хоча б однієї людини, який мав у житті такий досвід.

Ну а раз ми зачепили цю слизьку тему, то і вирішила в черговий раз перевірити людей на наявність або відсутність моральних засад. Ми поставили 10 випадково обраним людям одне просте запитання про те, як вони ставляться до «кар’єру через ліжко», і тепер пропонуємо вам дізнатися, що ж вони думають про це суперечливому соціальному явищі:

Андрій Шарапов, 25 років, складський працівник

«По-моєму це просто огидно, особливо коли цим займаються дівчата. Один раз я навіть кинув одну дівчинку, яка заявила мені, що збирається стати секретарем в одного великого начальника в нашому підприємстві. Ну а я знаю, як там справи робляться: спочатку кава принеси, потім зроби виріз на блузці глибше, а потім вже і до гріха недалеко. А щоб я потім дізнався про це і відчував себе ідіотом? Ні вже, дзуськи. На роботі працювати треба, а не шури-мури крутити».

Аліна Плахина, 27 років, менеджер

«Коли довго працюєш в одному колективі, буває всяке. Один раз після корпоративу прокинулася у шефа будинку і швидко усвідомила, що сталося. Соромно було так, що потім у дзеркало на себе не могла дивитися дві доби. На щастя, шеф виявився порядна, через тиждень ми з ним обговорили це питання і визнали, що це була хвилинна слабкість. Але яка вже тут кар’єра може бути? Ніяких заохочень або підвищень мені після цього не було, та й я б не погодилася ніколи в житті. На мій погляд, це все дуже брудно. Підвищення повинні бути за заслуги».

Дмитро Травневий, 32 роки, політтехнолог

«Багато хто мене в цьому питанні не розуміють, але я вважаю, що в питаннях особистого зростання всі засоби хороші. Думаєте люди за свою працю стають великим начальством? Якщо так, то я таких прикладів щось не бачив. Ситуації різні бувають, і засуджувати дівчат за те, що вони вдало «подвернули» комусь, хто збудує для них гідне майбутнє, не варто. Уявіть собі, що ви бос і перед вами вишикувався табун здобувачок на нормальну таку посаду. На що ви подивіться спочатку? На красу. Чоловік повинен бути привабливий, і, бажано, розумний для того, щоб піти вище. Ну а у привабливих людей є тільки одна проблема – вони викликають до себе симпатію і, можливо, пристрасть. Це теж інструмент, і якщо вони вміють ним користуватися, то можуть цими босами вертіти як хочуть, так що нічого ганебного немає».

 

Ельвіра Кибаева, 38 років, візажист

«Явище поширене, що можу сказати. Самій «пробивати дорогу в життя» таким чином не доводилося, зате добре надивилася на модельний бізнес. Не скажу, що там це повсюдно, але має місце бути частенько. Велика частина початківців дівчат-моделей розумом відверто не вражають, молоді, наївні, так що їм пропонують, а вони погоджуються. Ну а для начальства це щось на зразок додаткового кастингу. З іншого боку, сама сфера така, що має відношення до питань сексуальності, так що це майже доречно. Але є, звичайно, дівчата розумні і принципові, таких видно відразу – вони не підуть».

 

Семен Петров, 28 років, економіст

«Не знаю як у жінок, а у чоловіків тут складніше все, на мій погляд. По-перше, це якось дивно – ось так от взяти і лягти під жінку. Ти їй і так підкоряєшся з обов’язку служби, а тут ще й секс. Мені здається, що це трохи принизливо. Ну а по-друге, начальниці – вони ж різні бувають. Наприклад, моя – справжній крокодил, без відчуття жаху картину сексу з нею так просто не уявиш, тому навіть під загрозою звільнення я б просто не зміг».

Діана Хмельницька, 23 роки, філолог

«Особисто я б не стала займатися сексом для просування по кар’єрних сходах. На мій погляд, це пішло і нерозумно. Але людям, у яких амбіції на рівні амеби, що може цілком підійти. Якщо ні розумом, ні талантом вони не можуть довести свою профпридатність, то це, напевно, варіант. Але в такому випадку виникає питання: чи ту професію вони вибрали? Порно-індустрія завжди шукає таланти».

Ганна Михайлова, 27 років, підприємець

«Громадська думка з цього приводу завжди віддає якимось святенництвом. Як ніби завжди це повинно виглядати так: ти лягаєш під начальника як повія, а він тебе за це гладить по голові і підвищує зарплату. Я от свого часу переспала з начальником, у нас виникла пристрасть один до одного, і жодного разу про це не пошкодувала. Зараз ми одружені, у нас спільний бізнес, підростає дочка. Хіба це брудно і пішло? По-моєму соціальні рамки і всякі робочі статуси не повинні бути перешкодою для почуттів людей».

Артем Маслов, 24 роки, дизайнер

«Один раз була така історія. Зустрічалися зі своєю начальницею потай від колег цілих півроку. В принципі, ми і за віком і по розуму один одному підходили, і нашій роботі це ні разу не заважало. Ні про яке підвищення тут мова не йшла, просто були почуття. На жаль, одного разу їй захотілося чогось більш серйозного, і вона порвала зі мною заради іншого чоловіка. Довелося звільнитися через місяць, бо працювати далі у нормальному режимі ми вже не змогли: почалися причіпки, якісь тихі конфлікти. Після цього намагаюся з колегами романтичних стосунків не підтримувати».

Антон Кузнєцов, 24, юрист

«Цікаве питання. Все своє свідоме життя я дотримуюся принципу – ніяких «перепихов» на роботі. Це мене виручало не один раз. Але взагалі залежить від того, що за кар’єра, і з ким треба спаруватися. Наприклад, відразу після закінчення 3-го курсу у мене була можливість піти працювати за спеціальністю, переспавши з дуже красивою і доглянутою жінкою за 40. У нас з нею були дуже хороші стосунки. Вона викладала філософію. Я вже до того моменту знав, що буду відраховуватися. У підсумку я не пішов працювати помічником прокурора, а просто провів незабутні 2 дні зі своєю викладачкою. Це я до того, що якщо поєднувати приємне з корисним, то ,як кажуть, і рибку з’їсти і на пеньок сісти».

Олена Матвєєва, 23 роки, бухгалтер

«Мене завжди збуджували чоловіки, що володіють владою, є така пристрасть. Тому такі досліди були, мене це просто заводить. Секс – це просто секс, але добре, коли стосунки приносять ще і певну фінансову вигоду. Підвищень, звичайно, я не бачила, специфіка роботи трохи інша, але от дорогі подарунки отримувала. Не бачу в цьому нічого поганого або протиприродного»

Секс в офісі – відео

Примітка: імена і прізвища всіх учасників опитування змінені з етичних міркувань.