Віце-прем’єр Росії Віталій Мутко прокоментував звинувачення в махінаціях з допінг-пробами на Олімпіаді в Сочі, висунуті незалежною комісією Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) щодо російських спортсменок. Його слова наводить «Р-Спорт».

«Не треба подвійних стандартів. Один може поцілувати дівчину, а вона перед цим нібито прийняла наркотик. І цього спортсмена, ім’я називати не буду — звільняють, а нашого карають. Або ДНК. Ви знаєте, що якщо за п’ять днів сексом займаєшся, у тебе буде ДНК чоловіча в пробі — можуть знайти. Багато таких факторів», — заявив Мутко.

«У нас немає спортсменів, які зникли з горизонту, і розповідати про якихось спеціальних програмах, коктейлях — це дурниці», — додав чиновник.

9 грудня незалежна комісія WADA під керівництвом Річарда Макларена представила другу частину доповіді за підсумками розслідування допінгового скандалу в російському спорті, в якій повідомила, що проби двох російських хокеїсток на Олімпіаді в Сочі були підмінені, так як у них була присутня чоловіча ДНК.

На початку жовтня 2016 року стало відомо, що перед Олімпіадою в Ріо-де-Жанейро в пробі чемпіона світу — 2015 зі стрибків з жердиною канадця Шона Барбера був виявлений кокаїн, але спортсмена все одно допустили до Ігор. Він зумів переконати канадський суд, що заборонена речовина потрапила в його організм випадково після поцілунку з дівчиною. Суд повірив спортсмену і відхилив вимогу антидопінгового агентства Канади дискваліфікувати його на чотири роки. На Іграх в Ріо Барбер зайняв 10-е місце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy this password:

* Type or paste password here: