Любителів порно визнали найзручнішими жертвами

Кожен четвертий вірус для телефону або планшета маскується під контент для дорослих. Про це повідомляється в блозі компанії «Лабораторія Касперського».

У половині випадків під виглядом порнографії зустрічається клікер – програма, яка самостійно досліджує рекламні оголошення і підписує власника гаджета на платні послуги. Гроші в такому випадку знімаються відразу з мобільного рахунку.

Другий за популярністю вірус – банківський троянець. Він рідше потрапляє на пристрої користувачів, але завдає більше відчутної шкоди: його робота полягає в залякуванні і шантажі людини. Часто таке програмне забезпечення блокує екран і виводить повідомлення про виявлення забороненого контенту, наприклад, порнографічних роликів за участю дітей. Зловмисники обіцяють залишити жертву в спокої в обмін на викуп.

Популярність цього виду шахрайства пояснюється підлеглим становищем жертви: як правило, відвідувачі сайтів для дорослих бояться, що про їхнє дозвілля хтось дізнається. Цей страх робить користувачів легкою мішенню. Перехід всього світу на мобільні гаджети спонукав кіберзлочинців переписувати свої коди під смартфони і планшети.

У 2017 році від вірусів, пропонованих під виглядом порнографії, у всьому світі постраждало 1,2 мільйона чоловік. Фахівці з кібербезпеки вважають, що якщо відвідувати тільки безпечні сайти і не користуватися неофіційними додатками, то можливо легко обійти всі пастки шахраїв.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy this password:

* Type or paste password here: